Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)Arıtma Sistemleri

Arıtma sistemleri, istenmeyen mikroorganizmaların ve kimyasalların, gazların ve katı maddelerin kullandığımız sudan uzaklaştıran sistemlerdir. Amacı, suyu kullanım amacına uygun forma getirmektedir. Genel olarak arıtma sistemleri, suyun içme suyu olarak insanlar tarafından tüketebilmesi amacıyla arıtılır. Böylece, su dezenfekte edilmiş, başka bir tabirle arınmış olur. Ancak su arıtma sistemleri farmakolojik, tıbbi, endüstriyel ve kimyasal uygulamalar da dâhil olmak üzere farklı amaçlar için de kullanılabilir. Kirli su, toplumların sağlığını olumsuz yönde etkileyen pek çok hastalığın ana sebebidir. Bu sebeple insanlık suyu temizlemek amacıyla, arıtma çalışmalarına çok eski tarihlerde başladı. Arıtma sistemi olarak bölgeden bölgeye tarihten tarihe birbirinden farklı yöntemler kullanmışlardır. Bu kullanılan yöntemler arasında çökeltme, süzme, damıtma ve yavaş kum filtreleri gibi fiziksel işlemler kullanılmıştır.

Zamanla teknolojinin de gelişmesiyle biyolojik ve kimyasal arıtma yöntemleri de kullanılmıştır. Bunların arasında aktif karbon kullanımı, flokülasyon ve klorlama gibi kimyasal arıtma işlemleri ve ultraviyole ışık gibi elektromanyetik radyasyon yoluyla arıtma işlemleri gibi farklı teknikler kullanılmıştır.


Bina Girişi Su Arıtma

Bina girişi su arıtma sistemleri, genelde tercih edilme sebepleri; evlere ya da iş yerlerine gelen suyun, daha ana şebekeden binaya bağlantı noktasında kurulmasıyla binanın tamamına gelen suyun arıtılması amacıyla kullanılan su arıtma sistemidir. Zaten bu sistem ana şebekenin binaya giriş noktası dediğimiz ana vananın bulunduğu yere kurulmasından dolayı bina girişi su arıtma sistemi adını almıştır.

Bina girişi su arıtma işlemi genelde apartman tipi binalarda kullanılmaktadır. Maliyet açısından tüm binanın ortak şebekesine kurulduğundan dolayı uzun vadede kullanıcılar için daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz. Binaya, evlere, işyerlerine ana şebekeden gelen suyun tamamını arıtan bu sistemi tercih ettiğinizde bu sistemlerin kurulum yeri uygunluğu, bina su kullanım kapasitesi gibi tüm etmenlerinde uzman ekiplerimiz tarafından değerlendirilmesi gerekmektedir. Bu değerlendirmenin ardından firmamız gerekli projelendirmeyi yapar ve tüm ekipmanları ile gerekli montaj işlemini gerçekleştirir.

Bina girişi su arıtma sistemleri özelikle son yıllarda yaşanan kuraklık ve dünya içme suyu kıtlığının yaşadığı bu dönemde ve gelecekte oldukça tercih edilir duruma geldi. Özellikle su kıtlığı yaşanan büyük şehirlerde içme suyu yetersizliği ve su kullanan elektrikli ev aletlerinin aşırı kireçten ömürlerini normal süreden daha erken tamamlamasından dolayı çok revaçta olan bir konudur.


Villa Girişi Arıtma

Villa girişi su artıma sistemleri ile daire içi su artıma sistemlerinin, aslında genel olarak çalışma prensipleri birbirine yakındır. Villa girişi su arıtma sistemleri, villanın girişinde bulunan su tesisatının yani su vanasının ve saatinin olduğu yerde kurulur. Kurulan sistem, su henüz ana şebekeden geldikten sonra eve girmeden bir set görevi görür. Villaya girmeden kireç ve benzeri insan sağlığına ve makine çalışmasına zarar veren maddelerden arındırılır. Bu arıtma işlemi sistemin içinde bulunan filtreler yardımıyla gerçekleştirilir.


Tüm Filtreler ana şebekeden gelen suyu, villaya girmeden önce defalarca süzer ve arıtır. Bu noktada yetersiz ve yanlış bir model tercih edilirse bu sistem işe yaramayabilir. Doğru model seçimi yapılmalıdır. Doğru ve yeterli model seçimi noktasında, Zetaş su arıtma sistemleri hakkında bilgi almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Genel anlamda, Villanıza giren sudaki kirecin ve zararlı maddelerin, kullandığınız sudan tamamen arıtılmasını villa girişi su arıtma sistemlerimiz ile kolaylıkla sağlayabilirsiniz.


Ana Giriş Arıtma

Ana giriş arıtma sistemleri tıpkı bina giriş su arıtma sistemi gibi çalışmaktadır. Ana giriş su arıtma, suyun önceden merkezi bir yerde arıtılmasının aksine, ev veya işyerlerinde, ana su hattına, şebeke giriş noktasına su arıtma sisteminin bağlanmasıyla, eve giren suyun tamamını arıtan sistemlerdir.

Ana giriş su arıtma sistemlerini, sadece içme suyu amacıyla tercih edilen, mutfak lavabosundaki musluk bölümüne yerleştirilen kasa tipi su arıtma cihazlarından ayırt etmek gerekir.

Ana giriş su arıtma sistemleri, ev veya iş yerinde kullanılan suyun tamamını filtrelemek ve tüm ihtiyaçlarınız için arıtılmış su kullanmanız açısından en iyi çözümdür.

İhtiyaçlarınıza ve kullanım kapasitesizine uygun boyutlarda ve fiyatlarda Zetaş su arıtma olarak birçok ana giriş su arıtma sistemimiz bulunmaktadır. 
Konut Girişi Arıtma

Konut girişi su arıtma, teknolojinin gelişmesiyle birlikte su arıtma sistemlerinin daha ulaşılabilir ve ekonomik duruma gelmesi ve ev aletlerinin kireç açısından hassas oluşundan aşırı kireçli ve kirli sularda, daha erken arıza vermeleri gibi sebeplerden ötürü, bu sistem tüm konutlarda tercih edilmeye başlanmıştır.

Konut girişi su arıtma tıpkı diğer arıtma sistemleri gibi çalışır. Konut girişi su arıtma sistemlerine sahip olmak istiyorsanız su arıtma sistemlerimizi inceleyeniz.

Zetaş su arıtma olarak yaklaşık 30 yıldır ilk günkü özen ve hassasiyetle insanımızın kullandığı suyun kalitesini artırmak için büyük bir özveriyle çalışıyoruz. Siz de binanıza, evinize, restoranınıza, hastanenize, okulunuza, villanıza, hobi bahçenize, köy evinize ve dahi ihtiyaç duyduğunuz her yerde Zetaş su arıtma sistemlerini kullanmak istiyorsanız iletişime geçebilirsiniz.


Sağlıklı ve huzurlu günler dileriz…Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.