%5
İndirim
Aqua Mini Su Arıtma Sebili ( 4A-

Aqua Mini Su Arıtma Sebili ( 4A-

10.830,00 TL 
 11.400,00 TL
Aqua Su Arıtma Sebili ( 5A-KS07

Aqua Su Arıtma Sebili ( 5A-KS07

10.925,00 TL 
 12.350,00 TL
Aquabir Arıtmalı Su Sebili

Aquabir Arıtmalı Su Sebili

7.885,00 TL 
 9.500,00 TL
Aquabir Mini Arıtmalı Su Sebili

Aquabir Mini Arıtmalı Su Sebili

7.790,00 TL 
 9.500,00 TL
%9
İndirim
Caritas Paslanmaz Okul Tipi Su S

Caritas Paslanmaz Okul Tipi Su S

19.000,00 TL 
 20.900,00 TL
Caritas Paslanmaz Soğuk Su Sebil

Caritas Paslanmaz Soğuk Su Sebil

20.900,00 TL 
 24.700,00 TL
Ravent Su Arıtma Sebili ( DG-993

Ravent Su Arıtma Sebili ( DG-993

10.545,00 TL 
 11.875,00 TL
Ravent Su Arıtma Sebili ( YV-991

Ravent Su Arıtma Sebili ( YV-991

10.545,00 TL 
 11.780,00 TL
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)Arıtmalı Sebil

Normal su sebilleri ile benzer çalışma sistemine sahip olan arıtmalı su sebilleri, suyu ısıtıp soğutmaya ek olarak suyu arıtması ile de bilinir.

Giderek kullanımı yaygınlaşan arıtmalı su sebili fabrikalarda, iş yerlerinde, park ve bahçelerde, restoran ve kafelerde, evlerde kullanılmaktadır. Bu sayede hem su arıtma cihazına hem de sebile ayrı ayrı para ödemek yerine tek bir cihaz ile tüm ihtiyaçlar giderilmiş olur. Bayilikleri çok geniş olan Aqua su arıtma cihazı ile ihtiyacınıza uygun ve çeşitli fiyat skalasında ürün inceleyebilir, cihazların çalışma sistemi hakkında bilgi alabilirsiniz.

Su sebillerinin direkt soğutma özelliği ile sularınızı 4-10 derece arasında, direkt ısıtma özelliği ile de sularınızı 75-90 derece arasında kullanabilirsiniz. Özellikle yazın soğuk su ihtiyacını anında giderebilirsiniz. Aynı zamanda sıcak sudan içeceklerde, yemeklerde ve daha birçok alanda faydalanabilirsiniz. Bekleme sıkıntısı olmadan ve arıtılmış bir şekilde elde edilmiş bu suyu gönül rahatlığı ile tüketebilirsiniz.


Arıtmalı Su Sebili Nedir?

Tüm şehirlerimizdeki suların içinde, başta kireç olmak üzere birçok madde bulunduğu artık bir gerçek. Ayrıca bu maddelerden bazıları insan sağlığını da tehdit edebiliyor. Bu noktada insanlar, başta içme suyu ihtiyacı olmak üzere tüketilebilir su ihtiyacını karşılamak için farklı çözümler arıyor. Bunların başında arıtma cihazları ve hazır su almak geliyor. Hazır suların olumsuz yanı olarak karşımıza fiyatları ve steril olup olmadığı çıkıyor. Sadece içme suyu olarak kullanılması durumunda bile aylık ciddi bir gider kalemi oluşturuyor. Bunun yanında çayda, yemekte ve diğer işlerde de kullanılması durumunda ise tamamen pahalıya geliyor. 

Birçok türde arıtma cihazı bulunur. Bunlardan sanayi tipi olup bir binaya gelen tüm suyu arıtanlardan, hastanelerde yer alan sterilizasyon cihazlarına giden suyu arıtanlara kadar birçok sistem mevcuttur. Ayrıca evimizde kullandığımız tezgah altı, tezgah üstü ya da arıtmalı sürahi gibi çeşitleri de vardır. Hepsi de farklı bir amaca hizmet etmektedirler. Günümüzde hem taşınabilir hem de daha az yer kaplayıp bir sistem içinde olan su sebilleri tercih edilmektedir. Arıtmalı su sebilleri ile iki işlem bir arada gerçekleştirilebilir. Arıtma kısmı ile sular içilebilir, tüketime hazır bir hale getirilirken, sebil kısmı ile ise sıcak ve soğuk su gibi farklı seçenekler elde edilir. 


Su Arıtma Cihazları Ne İşe Yarar? Su Arıtma Nedir?

Su arıtma adından da anlaşılabileceği gibi suyun içindeki zararlı maddeleri sudan uzaklaştırma işlemidir. Cihazdan cihaza değişmekle birlikte suyu arıtmanın yanında suya gerekli olan mineralleri de katar ve suların vücudumuza uygun Ph oranına gelmelerine de yardımcı olurlar. Temel olarak bahsedecek olursak, insanın içmesine ve kullanmasına en uygun hale getirirler.

Kullanılan arıtma cihazları birçok filtreden oluşur. Bu filtrelerin her birinde su ayrı bir işleme tabii tutulur. Önce suyun içinde varsa çamur, pas vb. gibi nispeten büyük parçalı pislikler tutulur, daha sonra karbon filtrelerden geçerek kokusunda ve tadına değişime neden olan maddeler sudan uzaklaştırılır. Sonrasında yine filtreler sayesinde zararlı karışım ve mikropların da sudan uzaklaştırılması sağlanır. Bunu yapan filtreye de genel olarak membran adı verilir. Daha sonra ise cihazdan cihaza değişen özelliklere göre ultraviyole ile virüslerin öldürülmesi, mineral filtreleri ile suya gerekli olan minerallerin katılması gibi işlemler yapılabilir.


Arıtmalı Su Sebili Suyu Yeterince Arıtır Mı?

Su sebili denilince insanların aklına daha çok sıcak ve soğuk su vermekle görevli bir cihaz geliyor. Bu nedenle arıtma kısmını nasıl yapacakları genellikle soru işareti oluyor. Fakat bu cihazların içerisinde de ev tipi olan cihazlardaki filtrelerin aynısı bulunuyor. Böylelikle arıtma anlamında evlerimize taktırdığımız kendi muslukları olan cihazlardan hiçbir farkı kalmıyor. Onlardan farkı kalmadığı gibi üstüne bir de sıcak veya soğuk su verme seçeneği ile ekstra bir işlev kazanmış oluyor. Tüm ev tipi cihazların benzer oranda filtreleme yaptığından emin olabilirsiniz. Bunun yanında arıtmalı su sebillerinde de filtreler erişilebilir olduğundan kendiniz de içerisindeki filtrelere bakabilir ve yaptığı arıtmadan emin olabilirsiniz. Bu cihazlardaki filtrelerin standart ev tipi arıtma cihazlarında kullanılanlardan bir farkı bulunmadığını da belirtelim. Filtre değişim zamanı geldiğinde yine aynı tür filtreler ile rahatlıkla değiştirilebiliyor.


Pompalı ve Pompasız Arıtmalı Su Sebilleri Farkı

Aslında burada da standart bir filtrede pompalı ve pompasız farkı ne ise arıtmalı su sebilinde de fark o. Yani fark pompalı olanda ekstra bir motor bulunur ve bu suyun membran’a eşit bir şekilde gelmesini sağlıyor. Bu sayede hem çok daha hızlı su alır hem de membran’a düzenli olarak su geleceğinden dolayı bu parçanın ömrünü uzatmış olursunuz. Motorlu yani pompalı cihazlar bir miktar daha pahalı olsa da genel olarak bu fiyat farkına değer.


Arıtmalı Sebil Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Su arıtma cihazı alırken özellikle enerji tüketim miktarına dikkat edilmeli. Bu sayede ekonomik olarak tasarruf edebilir, elektrik tüketimini azaltabilirsiniz.

En iyi su arıtma cihazını seçerken firmanın nasıl bir filtre kullandığı, müşteri memnuniyeti, satın alma sonrası sunduğu hizmetler ve garanti süresi sizlere yol gösterecektir. Ravent su arıtma cihazlarına internet sitesinden ulaşabilir ve beğendiğiniz modellere ek olarak yaygın bayilik uygulaması, geniş müşteri kitlesi ve daha birçok avantaj ile tanışabilirsiniz.


Arıtmalı Su Sebili Nasıl Çalışır?

İki işleve sahip arıtmalı su sebillerinin ilk görevi şebeke suyunu arıtmak, ikinci görevi ise arıttığı bu suyu ısıtmak ve soğutmaktır.Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.