Hava Dezenfeksiyon Cihazı

Hava Dezenfeksiyon Cihazı

8.170,00 TL 
 11.305,00 TL
Su ve Hava Dezenfeksiyon Cihazı

Su ve Hava Dezenfeksiyon Cihazı

1.843,00 TL 
 6.745,00 TL
%7
İndirim
Telefon ve Aksesuar Sterilizasyo

Telefon ve Aksesuar Sterilizasyo

969,00 TL 
 1.045,00 TL
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)Sterilizasyon Cihazı 

Kelime anlamı olarak sterilizasyon, ürünlerin içinde ya da nesnelerin üzerinde bulunan bazı mikroorganizmaların kesin olarak öldürülmesi, yok edilmesi demektir. Mikroorganizmadan kasıt; insan sağlığı için zararlı olan virüs, bakteri, protozoon ve fungus tur. Sterilizasyon cihazı, mor ötesi ışın yöntemiyle, mikroorganizmaların ürettiği zararlı gazı sterile edici özellikteki cihazlardır. Yüksek sıcaklık, UV ışınları, kimyasal maddeler ya da filtrasyon yöntemiyle çalışan cihazlar, yaşam alanlarına konfor katıcı özelliktedir. 

Aslında sterilizasyon işlem, çoğu zaman dezenfeksiyon ile karıştırılmaktadır. Ancak, ikisi tamamen farklı kavramlar olup dezenfeksiyon ortamı sadece zararlı virüslerden arındırmak için yapılırken; sterilizasyon ise istenen alandaki tüm mikroorganizmaları yok edici özelliktedir. Ayrıca, dezenfeksiyon işlemi için kimyasal maddelere ihtiyaç duyulurken, sterilizasyon cihazları sadece su kullanılarak bile mikropları yok edebilmektedir. Özellikle içinde bulunduğumuz dönemde, tüm dünyayı saran Korona virüs salgınında hijyenin önemi daha da arttı. Kolay bulaşıcı ve mutasyon özelliğine sahip Covid-19 virüsü, bulunulan alanları daha sağlıklı bir ortam haline getirmek için sterilizasyon cihazlarına daha çok ihtiyaç duyuldu. 

Genel olarak sterilizasyon cihazı diye bahsedilse de, aslında bu tür cihazların farklı çalışma sistemine sahip çeşitli modelleri bulunuyor. Modeller kullanılacak ortama göre değişiyor ancak sistemin temel amacı aynı. Küçük sağlık kuruluşlarında, hastanelerde ve polikliniklerde sık kullanılan cihazlardır. Ameliyatlarda kullanılan aletlerin kişilere mikrop bulaştırmasını önlemek amacıyla operasyon önce sterilize edildiği biliniyor. Operasyon aletleri, öncelikle özel kutulara koyuluyor, sonra da sterilizasyon cihazına yerleştiriliyor. Üzerindeki mikroorganizmalar tamamıyla yok edilen aletler, ameliyatta güvenle kullanılabilir hale geliyor. 

Güzellik merkezlerinde de sık kullanılan sterilizasyon cihazı modellerinin, son zamanlarda ev kullanımına uygun olanları da geliştirilmiştir. Sterilizasyon cihazı neden kullanılır diyecek olursak; mutasyona uğrayan virüsler, ancak böyle kökten çözümle yok edilebilirler. Bilindiği üzere bazı virüsler, yaşam koşulları değişse bile yok olmayıp aksine yaşam biçimine göre şekil değiştiriyor. Yani mutasyona uğruyor. Tıpkı belirli bir süredir tüm dünya hayatını etkileyen Korona virüs gibi! Her alanda kolayca ve hızlı şekilde üreme özelliğine sahip virüsler, bir süre sonra insan hayatını tehdit edici hale geliyor. Sterilizasyon cihazları, kullanıldığı alan neresi olursa olsun, virüs ve bakteri kesin öldürücü özelliğe sahip. 

Kemoterapi alan kanser hastaları, yeni doğan bebekler, çeşitli enfeksiyonel hastalıklara yakalanmış kişilerin bağışıklık sistemleri düşük olduğundan ve bakteri, virüs gibi tehlikelere karşı dirençsiz olduklarından, evlerde de kullanılmaktadır. Ancak evlerde kullanılacak cihazların, kimyasal içerikli olmaması gerekmektedir. Sterilizasyon cihazları, kullanım alanına uygun şekilde tercih edilirse daha verimli olur. Sterilizasyonlar, içeriği ve türü farketmeksizin her türlü bakteriyi yok eder. Bu nedenle, belirli bir kullanım sonrası koltuk ve halı üzerinde biriken bakteriler ile çocukların oyuncakları üzerindeki mikroorganizmaları tamamen yok etmek için de kullanılır. Teknolojinin sağlık sektörüne yansımalarından birisi olan sterilizasyon cihazları, bakteri ve virüs tehlikesine karşı kullanılabilecek en etkili cihazdır. 


Sterilizasyon Cihazı Nedir? 

Günümüzde yaşam koşullarının giderek değişmesi ve kişilerin çeşitli sebeplerden dolayı olumsuz yaşam koşularına maruz kalması, ‘’steril’’ kavramının önemini iyice arttırdı. Önceleri sadece hastanelerde duyduğumuz sterilizasyon kelimesi, her alanda hayatımızın merkezine oturdu. Bununla beraber, sağlık konusunda önemli bir işlevi karşılayan cihazlar hakkında yapılan araştırmalar da arttı. Sterilizasyon cihazı nedir sorusunun cevabı, internet ortamında sıkça araştırılmaya başlandı. 

Sterilizasyon cihazı, temiz ve sağlıklı yaşam için kullanılabilecek üstün özellikli cihazlardır. Bu nedenle sterilizasyon cihazı nedir sorusuna, çeşitli yöntemlerle tüm mikroorganizmaları tamamıyla yok edici cihazlardır diyebiliriz. Özel mühendislik çalışmaları sonucu geliştirilen cihazlar, farklı şekil ve boyutlardaki sıvı, katı ve hatta tüm aletleri sterilize edebilecek özelliğe sahiptir. Önemli olan, kullanım alanına göre uygun içerikteki cihazı kullanmaktır. Ev için kullanılacak cihazların, kimyasalla çalışan özellikte olmamasına dikkat edilmelidir. 

Sterilizasyon cihazı nedir sorusuna cihazın temel işlevlerini öğrenerek yanıt bulanlar, kolay ve pratik kullanımından dolayı sistemi tercih ediyor. Cihazlar içinde bulunan çift taraflı izolasyon sistemi, mikroorganizmaları kökten yok edici bir arınma işlemi gerçekleştirir. Öncelikli olarak tıp alanında ve gıda sektöründe kullanılan cihazlar, evlerde de en etkili arındırma tekniği olarak kullanılmaktadır. Kişilerin hem kendisinin hem de sevdiklerinin sağlığını korumak için yapabileceği en etkili şey, sterilizasyon cihazı temin etmektir. Örnek verecek olursak; yeni doğan bebeklerin bağışıklık sistemi hayli düşüktür. Bu nedenle sağlıklı beslenmeleri için biberon ve emziklerinin doğru şekilde sterilize edilmesi gerekir. Biberon sterilizasyon makineleri, istenilen temizlik işlemini en etkili şekilde yapacak özelliktedir. Turizm sektörü yaz aylarında aşırı derecede hareketleniyor. Şehir hayatının stersinden birkaç günlüğüne de olsa kurtulmak isteyenler, tatil bölgelerine akın ediyor ve otellerde konaklıyor. İşte tam da bu noktada, sterilizasyon kavramı önemini açıkça ortaya koyuyor. Sağlık açısından otellerde kullanılan ürünlerin, sterilizasyon makinelerinde sterilize edilmesi gerekiyor. 

Temizlik ve hijyen nerde olursak olalım hayatımızın bir parçasıysa, sterilizasyon cihazları da öyle. Hem kendimizin hem de sevdiklerimizin sağlığını kolay kullanıma yönelik şekliyle koruduğu için, sterilizasyon cihazları her zaman ve her yerde kullanılmaktadır. 


UV Sterilizasyon Cihazı 

Sterilizasyon cihazlarının, temizlik ve hijyen amacına yönelik olarak her alanda kullanılabilmesi için değişik modelleri mevcuttur. UV sterilizasyon cihazı bunlardan biridir. UV cihazı, suyu sterilize etmeye yarayan bir cihazdır. Suda bakteri, virüs, küf, mantar ne varsa kesin olarak öldürür, yok eder. UV ışınları, quartz cam içine doldurulan civa buharı ile sterilizasyon işlemi yapar. Sistem, ultraviyole ışınlarını yükse dozda yayma özelliğine sahip şekilde geliştirilmiştir. Bu sayede, virüs ve mantar gibi mikroorganizmaları öldürerek dezenfeksiyon sağlayıcı özelliğe sahiptir. UV ışınlarının vücutla temasını ve göze kaçma gibi risklerini önlemek için paslanmaz çelikten üretilmesi, sterilizasyona ek güvenli kullanım ürünü olduğunu göstermektedir. 

UV sterilizasyon cihazı, sudaki bakterileri yok etmek için tamamen özel bir sistemle geliştirilmiştir. Cihaz içindeki quartz kılıf, suda geçirgenliği sağlamak için kullanılmaktadır. Etkili bir sterilizasyon yöntemi olan cihazın temel kullanım alanı içme suyu arıtma tesisleridir. Onun haricinde hastaneler, siteler, oteller, soğutma kuleleri, dolum ve şişeleme tesisleri, laboratuvarlar, balık çiftlikleri, restaurantlar ve gıda sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. 

Ev tipi sterilizasyon cihazlarında genelde UV ışınları (radyasyon) kullanılır. Radyasyonun, hücreleri yok etmede çeşitli ve önemli etkileri bulunmaktadır. UV yöntemi, çok uzun yıllardır bakteri, virüs ve küflerin öldürülmesinde kullanılmaktadır. UV sterilizasyon cihazı, gözle görülmeyecek özellikteki UV ışınları ile tüm canlılar için hastalık sebebi olan mikroorganizmaları yok eder. Yok edici olmasındaki temel etken, onların DNA’sını bozmasıdır. Mutasyona uğrayan virüslerin yok edilmesinde, bu sebepten dolayı etkilidir. Genetik yapısı bozulan mikroorganizmaların tekrar bölünüp çoğalması mümkün değildir. UV sterilizasyon cihazı dizayn edilirken, mikroorganizmaların ne derecede steril edileceği göz önünde bulundurulmuştur. Genelde yüzde 90 etki gösteren cihazda doz iki katına çıkarıldığında, etkisi de yüzde 99’a çıkar. Üç katı dozda yüzde 99.9 etkinlik gösteren cihazın dozu dört kat arttırıldığında ise yüzde 99.99 etki gösterir. 

UV cihazının tasarımında, dezenfeksiyonu yapılacak alanların kimyasal ve fiziksel özellikleri dikkate alınır. İhtiyaçlara göre uygun şekilde kullanıldığında UV cihazı, kullanım alanlarında yüksek sterilizasyon etkisi gösteren en avantajlı cihazdır. 


Hava Dezenfeksiyon Cihazı 

Günlük yaşamın çoğu kapalı alanlarda geçer. Bu nedenle bu alanlarda havanın sağlıklı ve temiz tutulması önemlidir. Bunun için birçok alternatif bulunmasına rağmen en etkili olanları tercih etmek her zaman avantajlı olacaktır. Hava dezenfeksiyon cihazı, kapalı alanlarda virüs yayılımını önleyen üstün donanımda bir sistemdir. Cihaz, çalışma veya yaşam alanlarına mobil olarak monte edilmektedir. Normal filtre kullanılarak tutulması mümkün olmayan bakterileri ve virüsleri tamamen yok etmek için kullanılır. Hava yolu ile bulaşma riski bulunan birtakım enfeksiyonlar, en etkili şekilde hava dezenfeksiyon cihazı ile yok edilebilir. Cihaz, zararlı mikroorganizmaları yok ettiği gibi aynı zamanda havayı insan sağlığına uygun dengeye getirir, ortamda bulunanların sağlıklı nefes almasını sağlar. 

Özel olarak tasarlanan hava dezenfeksiyon cihazı, virüsleri sadece birkaç saniyede yüzde 99.9 yok etme özelliğine sahiptir. Konutlar, toplantı odaları ve ofisler başta olmak üzere tüm kapalı alanlarda güvenle kullanılabilecek bir sistemdir. İstenen her alanda, hava yolu ile enfeksiyon bulaşma riskinin fazla olduğu kapalı ortamlarda, havayı daha temiz ve sağlıklı hale getirmek için hava dezenfeksiyon cihazı en yüksek etkiye sahip cihazdır. 

Sterilizasyon cihazlarının kapsamı fazlasıyla geniş olup, her alanda kullanıma yönelik bir ürün mutlaka vardır. Hava sterilizasyon cihazları, etkili sterilize yöntemlerinden sadece biri. Özellikle son dönemlerde yaşanan olaylara bağlı olarak, kapalı alanlarda virüs bulaşma riskinin yüksek olduğu kanıtlandı. Havada asılı kalan virüsler, bir de değişime uğrarsa, kısa sürede çoğalarak insan sağlığı için büyük bir tehdit oluşturuyor. Bunun için hava sterilizasyon cihazı gibi pratik, ekonomik yüzde yüz etkili bir sistemin kullanılması, hijyenik yaşam için atılabilecek en mantıklı adım. Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.