Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)Galvaniz Modüler Su Deposu

Yapılan bilimsel araştırmalar, günümüzde yaklaşık olarak 1,4 milyar insanın içme suyundan, 2.3 milyar insanın ise sağlıklı ve temiz sudan mahrum olduğunu göstermektedir. Benzer ve nispeten daha kötü bir tablo çizen diğer araştırmalara göre 2050 yılına gelindiğinde dünya nüfusunun neredeyse %70 ’inin su sıkıntısı çekeceği ileri sürülmektedir. Bu verilerden hareket edildiğinde suyun çok kısa bir süre içerisinde enerji ihtiyacımızın büyük bir kısmını karşılayan fosil yakıtlardan bile daha önemli bir noktaya geleceğine şüphe yoktur. Nitekim enerji ihtiyacı doğal kaynaklar ve teknolojik gelişmeler ile ikame edilebilirken aynı şeyi su için söylemek oldukça zordur. Maalesef giderek azalan temiz su rezervlerimizin yerine koyabilecek başka bir şeye sahip değiliz.

Bilindiği üzere en basit bir organizmadan en komplike canlı olan insanoğluna kadar hayatın devamı için ihtiyaç duyulan maddelerin başında su gelmektedir. Öte taraftan su, gündelik hayatımızda sadece doğrudan tüketilen bir madde olarak bulunmaz. Hemen hemen sahip olduğumuz tüm araç, gereç, elektronik eşya, giyim ve kozmetik ürünlerin üretiminde de oldukça yüksek oranlarda, çeşitli amaçlarla su kullanılmaktadır. Dolayısıyla suyun sahip olduğu bu jeostratejik öneminin yanı sıra suyun depolanması da oldukça önemlidir. Fakat gerek hane ve bina tipi küçük ya da orta ölçekli gerekse sanayi ve işletme tipi büyük ölçekli su depolama işlemlerinin güvenilir koşullarda ve sağlıklı bir ortamda gerçekleştirilmiş olması hayati öneme sahiptir. Bu doğrultuda son dönemlerde en çok tercih edilen su depoları arasında galvaniz malzeme kullanılarak üretilen birimler yer almaktadır. Galvaniz, en kısa ifadeyle çeliğin 450-455 derecede bulunan erimiş çinko içerisine dâhil edilmesi ile elde edilen bir maddedir. Daha ziyade paslanmaya karşı bir önlem olarak uygulanan bu yöntem, açık hava koşullarında bulunan ürünlerin mevsimsel koşullar karşısında da uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır. Dolayısıyla galvaniz malzeme kullanılarak üretilen su depoları birçok avantaja sahiptir. Galvaniz su deposu koku yapmayan, mikrobiyolojik bakteri üretmeyen ve üstün hijyenik koşullara sahiptir. Öte taraftan modüler bir yapıya sahip olan galvaniz su depoları aynı zamanda 1 m⊃3; ile 500 m⊃3; arasında değişen geniş bir hacim çeşitliliğine sahiptir.

Galvaniz modüler su depoları, paslanmaya karşı dayanıklı çinko kaplamalı çelik maddeden üretilmekle birlikte her bir modül yüksek basınçlı preslerde daha da dayanıklı ve uzun ömürlü bir yapı kazanmaktadır. Su depolarının en bilindik ve kronik sorunlarından olan yosun ve bakteri oluşumu, galvaniz malzemeden üretilen depolarda meydana gelmemektedir. Galvaniz modüler su deposu kolay kurulumun yanı sıra sahip olduğu ergonomik yapısıyla ortaya çıkan ihtiyaçlar doğrultusunda yapıya eklenecek yeni modüllerle hacimsel olarak genişletilebilir. Galvaniz su depolarının periyodik bakım maliyeti de oldukça düşük bir bütçe ile gerçekleştirilebilmekte olup hane ve işletmelere orta vadede büyük bir birikim imkânı da vermektedir.
Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.