Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)Modüler Su Deposu

 Sağlıklı ve uzun ömürlü özel bir depolama şekli olan modüler su deposu, montaj sırasında kaynak gerektirmeden civatalar aracılığı ile birleştirilerek montajı yapılan kullanışlı parçalardan oluşmaktadır. Bu depolara, özel kalıplar kullanılarak yüksek basınçlı preslerde soğuk sıvama yöntemi ile şekil verilmektedir. Modüler su deposu içinde bulunan ve sıvı cinsine göre seçilen özel kauçuk yapıdaki contalar ile paneller arasında sızdırmazlık sağlanmaktadır. Standart kullanım şekillerine uygun biçimde üretilen modüler su depoları, kullanılan malzemelerin yapısından dolayı kir tutmama ve bakteri oluşturmama gibi özelliklere sahiptir. Bu depolar, Ultra Viole (UV) ışınlarına karşı dirençli bulunması sebebi ile yosunlaşma yapmamaktadır. Ayrıca üzerinde yer alan temizleme kapakları sayesinde de istenilen aralıklar ile bakım ve temizliği yapılabilmektedir.


Modüler su depolarının avantajları ise şu şekildedir:


 1. Yüksek basınçlı preslerde mukavemet kazandırılarak üretilen bu depolar, diğer çeşitlere göre daha ekonomik ve sağlam bir yapıda bulunmaktadır.
 2. Standartlara uygun olarak çelik levhalardan üretildiklerinden dolayı sağlıklı ve uzun ömürlüdürler. 10 - 15 yıl gibi çok uzun seneler kullanılabilecek dayanıklı bir yapıları mevcuttur.
 3. Bina, bodrum, çatı, platform ve açık alan gibi yerlere kolaylıkla monte edilmektedir. Kolay kurulumu sayesinde, pratik kullanım imkanı sunmaktadır.
 4. Montajı sırasında herhangi bir boya ya da kaynağa ihtiyaç yoktur.
 5. İçindeki sıvıya göre değişik malzeme ile kaplanabilmektedir.
 6. Panel sayıları ekleme yapılarak artırılabilmektedir.
 7. Parça parça üretilmiş olmaları, nakliye ve montaj konusunda rahatlık sağlamaktadır.
 8. EPDM adı verilen malzemelerin kullanımı, sızdırmazlık özelliğine sahip olmalarına katkıda bulunmaktadır.
 9. UV ışınlarından etkilenmeyen bu depolar, aynı zamanda deformasyon yaşanmasına da izin vermeyen bir yapıda bulunmaktadır.
 10. Bu depolar, dışarıdan herhangi bir şeyin (toz, böcek gibi) giremeyeceği biçimde tasarlanmıştır.
 11. Kurulumunda kullanılan esnek contalar sayesinde sıcaklık değişikliklerinde hiçbir sızıntı yapmamaktadır.

GRP Su Deposu

 GRP su deposu, cam elyaf takviyeli modüler su deposu anlamına gelmektedir. %100 yerli teknoloji ile üretilen bu depolar, cam takviyeli polyester olarak da tanınmaktadır. Su depolama alanında öncelikli tercih edilenler arasında gelmektedir. Hammaddesi polyester reçine ile kırpılmış olan cam elyaftan oluşmaktadır. Panelleri sıcak presleme yöntemi ile üretilmekte ve yüksek tonajlı preslerde, 1500 C dereceye kadar ısıtılmış kalıplarda imal edilmektedir. Ayrıca bu paneller üzerine ekstra ısı yalıtımı uygulanabilmektedir. Üretiminde kullanılan imalat teknolojisi ile kalıplar sayesinde, ortaya çıkan paneller her iki yüzü de kürlenmiş, pürüzsüz ve dayanıklı olacak biçime gelmektedir. Modüler parça halinde paslanmaz çelik kullanılarak üretimi yapılmaktadır.Termal izolasyon için kullanılan GRP depo yüzeyi, poliüretan köpük kaplanarak sağlanmaktadır. Kullanılan yalıtım malzemesi ise, HCFC ile CFC içermemekte ve böylece doğaya herhangi bir zarar vermemektedir. İçinde yer alan katkı malzemeleri sayesinde, sağlam yapılı, uzun ömürlü, hijyenik, dengeli ve hafiftir. GRP su deposu, korozyona dayanıklı bir yapıya sahiptir. Işık geçirmedikleri için yosun oluşumu sıfırdır. Yer altı tankı olarak da kullanım imkanı sunmaktadır.

 GRP su deposu montajı, özel civata sıkma makineleri ile yapılmaktadır. Dar alanlardan parçalar şeklinde geçirilerek montajlanmaktadır. İsteğe bağlı olarak gerektiğinde kolay parçalanarak başka mekana da monte edilebilmektedir. GRP modüler su deposu, içten takviyeli ya da dıştan takviyeli olarak 2 şekilde dizayn edilmektedir. İçten takviyeli kurulumlarda, su ile temas eden parçalar AISI 316’dan oluşmaktadır. Konveks olarak monte edilmiş taban panelleri, suyun statik basıncına karşı mukavemetli bir nitelikte bulunur ve böylelikle su kaçırma riski taşımamaktadır. GRP depoların taban dizaynları da dıştan ve içten flanşlı olarak dizayn edilmektedir. Taban montesi dıştan kurulan depolar için beton kaide detayı, Esinoks tarafından verilmektedir.


 GRP modüler depoları, özel olarak tasarlanan ara bölme panelleri sayesinde içten bölünebilmektedir. Ayrıca her depoda yer alan tahliye paneli ve iç bükey drenaj paneli, tank tabanında birikmiş olan kir ve tortuyu tamamı ile boşaltmaktadır.

 Grp su deposu kullanım avantajları arasında, yüksek korozyon dayanımı,bakım gerektirmemesi, düşük kurulum maliyetinin bulunması, kaymazlık özelliği, yüksek darbeye karşı dayanım, yangına dayanıklılık,dielektrik dayanıklılığı,kimyasallara karşı yüksek dayanım,antibakteriyel olması, kopma uzamasının metallere nazaran daha yüksek olması, çevre ile dost olması, yüksek mekanik dayanıklılığı, tasarım esnekliğinin bulunması, kolay tamir edilebilir özellikte olması, istenilen her renkte üretilebilmesi, her türlü iç ve dış ortamda kullanıma uygun yapıda bulunması, elektrik iletkenliği göstermemesi, homojen basınç dağılımı sağlaması, koloni ya da duvar gibi yapıların olması durumunda çeşitli dizayn edilebilme imkanı sağlaması, depolanan suyu istenilen sıcaklıkta tutarak koruması, enerji tasarrufu sağlaması, içindeki suyun kalitesini uzun süreli koruması, suda herhangi bir mikroorganizma bulundurmaması,40 yıla varan uzun sene ömrü ve yüksek ısıl dayanıklılığı gibi özellikler yer almaktadır.


 Birçok alanda kullanımı mevcut olan GRP su deposu kullanım alanları şu şekildedir:


 Not: Montaj işlemleri, firmamız tarafından gerçekleştirilmektedir. Montajdan sonra ise bakım ve kullanım ile ilgili gerekli bilgilendirmeler yapılmakta ve teknik destek sağlanmaktadır.

Korozyona karşı dayanıklılığı yüksek olan ve bakım gerektirmeyen GRP su deposu sayesinde daha düşük maliyetli çözümler elde edebilir ve hafif olan alternatiflerden faydalanabilirsiniz.
Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.