%8
İndirim
10

10" Big Blue Filtre

209,00 TL 
 228,00 TL
%8
İndirim
10

10" Big Blue GAC Kartuş

209,00 TL 
 228,00 TL
%8
İndirim
10

10" Blok Karbon Filtre

70,30 TL 
 76,00 TL
10

10" Coconut Bazlı Blok Karbon Fi

60,80 TL 
 95,00 TL
10

10" GAC Karbon Filtre

83,60 TL 
 171,00 TL
10

10" GAC Karbon Kartuş Filtre

228,00 TL 
 228,95 TL
10
20

20" Big Blue Cartridge Carbon

418,00 TL 
 437,00 TL
%5
İndirim
20

20" Blok Karbon Kartuş Filtre

144,40 TL 
 152,00 TL
20

20" GAC Karbon Kartuş Filtre

302,67 TL
20

20" Kömür Bazlı Blok Karbon Filt

250,42 TL 
 285,00 TL
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)Karbon Filtre

Su içerisinde bulunan ağır metallerin giderilmesi amacıyla arıtma filtresi ihtiyacı doğmaktadır. Bu aşamada karbon filtre nedir? sorusu gündeme gelecektir. Karbon filtre, su içerisindeki hoş olmayan kokuların engellenmesi amacıyla kullanılan ürünlerden birisidir. Belirli zaman dilimlerinde değiştirilen bu filtreler, kimyasalların sudan çıkarılmasında rol oynamaktadır. Uygun olmayan kokuların ve kimyasalların verdiği kötü tatların yok edilmesi için başvurulan yöntemlerden birisidir. Suyun arıtılması amacıyla adsorpsiyon mekanizmasına göre çalışmaktadır. Geniş yüzeye sahip olduğu için daha verimli sonuçların elde edilmesine olanak verilmektedir. Organik bir şekilde oluşan kirlenmelerin ve klorun yok edilmesi bu sayede mümkün olacaktır. Filtrelerin düzenli olarak ve zamanında temizlenmemesi neticesinde verimin düştüğü gözlemlenmektedir. Bu nedenle temizlenmesine ve değiştirilmesine özen gösterilmelidir. Yabancı maddelerinden arındırılması amacıyla suyun temizlenmesinde aktif karbon tercih edilmelidir.  Böylece avantajlı ve ekonomik fırsatların yakalanmasına olanak verilmektedir. Organik maddelerin tutulumunda işlevsel olan bu ürünlerin nasıl çalıştığını öğrenerek dezenfekte işlemlerine önem verebilirsiniz.


Karbon Filtre Çalışma Prensibi

Kuyu suyunun veya yüzeysel suların filtrasyonu ve klorun yok edilebilmesi için tercih edilen su arıtma filtresi ürünlerinin nasıl çalıştığını öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Havuz suyu filtrasyon işlemlerinde, yumuşatma sistemlerinde veya arıtılmış atık su filtrasyonunda tercih edilen bu ürünlerin temizliğine özen gösterilmelidir. Verimin düşmemesi için filtrelerin yeniden bakımdan geçmesi ve yıkanması önemli olacaktır. Kirletici maddelerden uzaklaştırılmasında fazla klorun alınabilmesi için sektör içerisinde yaygın olarak tercih edilmektedir. Basınçlı bir şekilde filtre içerisinde alınan suyun organik maddelerden ayrıştırılması ve klorun yok edilmesi için uygun koşullarda çalışmasına olanak verilmektedir. Hesap edilen temas süresi içerisinde tüm kötü kokulardan ve istenmeyen tatlardan arındırılması için bu yönteme başvurulmaktadır. Suyun kirlenmesine neden olan maddelerin giderilmesinde ve klorun asitle reaksiyona girmesinin engellenmesinde faydalı olacaktır. Zehirli gazların uzak tutulması amacıyla aktif karbon filtre üzerinde milyonlarca küçük gözenekler bulunmaktadır. Böylece kötü kokuların tutulması için birtakım işlemlerden geçirilmesine olanak verilmektedir. Arıtma filtresi ile ilk olarak klorun sökülmesine olanak verilecektir. Güvenli arıtma işlemlerinin tamamlanması için en düşük maliyetli sistemlere yönelik ihtiyaçların giderildiği görülmektedir.


  1. Aktif karbon filtresi ne işe yarar?

    Sular için uygun olmayan kokuların ve tatların engellenmesi amacıyla organik kimyasalların ayrıştırılmasında karbon filtre kullanılmaktadır. Aktif karbon filtresi işe yarar ve nerelerde kullanılır gibi soruların cevabı için bizimle iletişime geçip detaylı bilgi alabilir ya da sitemizde gerekli bölümleri okuyabilirsiniz.

    • Aktif Karbon Filtre Neden Tercih Edilmelidir?

    Suyun daha iyi bir tada sahip olması ve içerisindeki partiküllerden arınabilmesi için tercih edilmektedir. Böylece mevcut olan mikroorganizmaların yok edilmesine olanak verilmektedir. Geniş yüzey alanına sahip olan ve arıtma kapasitesi yüksek olan ürünler sayesinde istenen sonuçlara ulaşabilirsiniz. Filtrelerin verimini koruyabilmesi için temizlenmesi gerekmektedir. Aktif karbon filtre bakımı ve değiştirilmesi hususunda doğru bilgileri elde etmeniz önemli olacaktır. Hidrojen sülfür veya klor gibi istenmeyen koku veya tadı veren kimyasalların yok edilmesine dikkat edilecektir.

  2. Karbon filtre kokuyu engeller mi?

  3. Suyun arıtılması için kullanılmakta olan karbon filtre nedir? Karbon filtre kokuları giderir mi? gibi soruları cevaplıyoruz. Suyun içerisinde bulunan organik bileşiklerin uzaklaştırılmasında bu ürünlerin kullanıldığını belirtebiliriz. Böylece serbest klorun sudan ayrılması ve imalat işlemlerinde istenen sonuçların elde edilmesi mümkün hale gelecektir. Bu işlemler esnasında oluşabilecek kötü kokuların engellenmesi için karbon filtre kullanıldığını belirtebiliriz. Ancak filtrelerin belirli dönemlerde değiştirilmemesi halinde kötü kokuların engellenmesi mümkün olmayacaktır. Sulardaki klorun engellenmesi amacıyla yaygın olarak kullanılan ve organik kirliliğin engellenmesini sağlayan filtreler sayesinde pek çok avantaj elde edilmektedir. Çok geniş bir yüzey alanına sahip olduğu için tercih edilen aktif karbon sayesinde kokunun, tadın, klorun ve rengin giderilmesi işlemi başarıyla tamamlanmaktadır.

  4. Aktif Karbon Filtrelerin Ömrü Ne Kadar?

Su arıtma cihazlarında filtrelerin işlevini yerine getirebilmesi için dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. En lezzetli ve sağlıklı suların elde edilebilmesi için aktif karbon filtre ürünlerin ömrünü tamamlamadan değiştirilmesine özen gösterilmelidir. Aksi halde kötü kokuların oluşabileceğini unutmamalı ve filtre değişim sürelerini geçirmemelisiniz. Su arıtma filtresi gibi ürünlerin işlevini devam ettirebilmesi için ortalama 6 ay olan kullanım ömrü içerisinde mutlaka değiştirilmesine dikkat etmelisiniz.


Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.