Aktif Karbon Mineralleri

Aktif Karbon Mineralleri

1.680,00 TL 
 2.400,00 TL
Diğer Mineraller

Diğer Mineraller

180,00 TL 
 2.250,00 TL
Filtrasyon Mineralleri

Filtrasyon Mineralleri

120,00 TL 
 900,00 TL
Kar Tuzu

Kar Tuzu

Kar Eritme Tuzu..

Fiyat Sorunuz
Reçine Mineralleri

Reçine Mineralleri

1.500,00 TL 
 4.500,00 TL
Gösterilen: 1 ile 5 arası, toplam: 5 (1 Sayfa)MİNERALLER

  • REÇİNE

Reçine mineralleri deiyonizasyon (saflaştırma) ve yumuşatmada kullanılan kehribar renginde minerallerdir. Dayanıklı yapıda olmaları nedeniyle birçok endüstride kullanılmaktadır. Yumuşatma reçineleri anyonik, katyonik ve mixbed reçine olmak üzere 3 çeşittir.

Yumuşatma reçineleri suyun kireçten arındırılması amacıyla kullanılır. Kimyasal tepkimeyle iyon değişimi sağlayarak saflaştırma ve arıtma sağlama temeline dayanır. İşlem sonrasında tuzla yıkanarak tekrar kullanılabilmektedir. Yaklaşık 4 yıl kullanım ömrü bulunur ve bu süre sonunda mutlaka yenilenmelidir. Bu durumun istisnası mixbed reçinelerdir. Mixbed reçinelerinin işlemden sonra tekrar kullanılma durumları sözkonusu değildir. Katyonik reçineler genel olarak içme suyu arıtımlarında kullanılan minerallerdir.

Deiyonizasyon reçineleri suyun saflaştırılması işleminde kullanılır. İşlem sonrası kostik ve asitle yıkanarak tekrar kullanılabilir.


  • AKTİF KARBON

Aktif karbon mineralleri adsorpsiyon (tutunma) özelliğine sahip oldukları için arıtmalarda sıkça kullanılan minerallerdendir. İçeriği hindistan cevizi kabuğundan oluşur. Bazı ağaçların kabuklarından üretilen formları da mevcuttur. Doğal olması sebebiyle koku önleyici özelliği de mevcuttur. Zirai ilaçların ve diğer kimyevi maddelerin arıtımında önemli bir işleve sahiptir. Koku ve bulanıklığı da önleyen minerallerdir.

Arıtma prensibi olarak bu minerallerde geniş yüzeyin önemi büyüktür. Yüzey alanı ne kadar büyükse arıtma başarısı ve oranı da o kadar yüksek olacaktır. Partiküllerin ve maddelerin mineral yüzeyine tutunması esas olduğu için yüzey alanı önem kazanmaktadır.

Bu tip mineraller endüstriyel kullanım dışında ev tipi arıtma sistemlerinde de sıklıkla kullanılır. Ev tipi arıtmalar için aktif karbon filtre sistemleri mevcuttur.


  • FİLTRASYON MİNERALLERİ

Su arıtma ve filtrasyon işlemlerinde kullanılan farklı amaca yönelik birçok mineral bulunur. Bu filtrasyon minerallerine bakacak olursak;

Antrasit: Birden fazla katmanlı arıtma sistemlerinde sıkça kullanılır. Mikron düzeyinde sıkılık sağladığı için önemli bir filtrasyon malzemesidir.

Birm: Suyun içerisinde bulunan mangan ve demirin filtrasyonu için kullanılır. Suda çözünmediği için kullanım ömrü uzundur.

Dolomit: Ters osmoz ile filtre edilmiş suyun tatlandırılması için kullanılan mineraldir. Ayrıca pH değerinin düzenlenmesi için de kullanılır.

Kuartz: Filtrasyon sistemlerinde en alt katmanda bulunan mineraldir. Dayanıklı ve uzun ömürlüdür.

Silifoz: Silikat yapıda camsı bir mineral olan silifoz, filtrasyonlarda kireç önleyici olarak kullanılır. Pas ve korozyana karşı dayanıklı bir mineraldir.


  • ANTİSKALANT

Antiskalantlar genel olarak bakıldığında membran sistemlerinin kirlenmesini azaltmak ve çökmeleri engellemek için yapılan ön arıtma işlemlerinde kullanılan sıvılara verilen addır. Membran sistemlerinin kirliliğinin azaltılması filtrasyon sisteminin başarılı ve daha uzun ömürlü olmasını sağlar.

Birden fazla çökmeyi (silika ve sülfat türevleri) engelleyici özelliklere sahiptir. Nano filtrasyon ve ters osmoz işlemlerine uyumlu olması geniş bir kullanım alanı sağlar. Partiküllere karşı yüksek temizleme oranına sahiptir. Farklı pH aralıklarında başarı oranı değişmemektedir. Endüstriler için önemli bir gerikazanım ve tasarruf sağlar. Membran sistemlerinin verimliliğini artırır.

Çoğu antiskalant fosfor içermediği için tercih sebebidir. Kullanım amacına uygun olarak bu özelliği gözardı edilmemeli ve yönetmeliklere uygunluğu kontrol edilmelidir.


Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.