Sıvı Membran Kaplı Modüler Su De

Sıvı Membran Kaplı Modüler Su De

Polietilen Su Deposu - Su Tankı..

Fiyat Sorunuz
Karavan Su Deposu

Karavan Su Deposu

Karavan-Tekne vb Özel Su Depoları..

Fiyat Sorunuz
Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)Modüler Su Deposu

Suyun gerçek değerini koruyarak saklanmasına yarayan en güvenli depo çeşitleri modüler su deposu olarak bilinmektedir. Yapısında bulunan paslanmaz çelik ve çinko birleşimi sayesinde suyun her daim taze ve kaliteli kalmasını sağlar. Bu tür depolar insan sağlığına ve çevreye oldukça yararlı bir yapıdadır. Yosunlaşma, suda bulanıklık, kir ve koku yapmaz. Genel olarak baktığımızda klasik depolarda bu gibi sorunlar sıkça yaşanmaktadır. Suyun temiz kalmasında önemli bir diğer etkense bu su depolarının yüzde yüz anti bakteriyel şekilde üretilmesidir. Bu sayede suda oluşabilecek herhangi bir bakteri söz konusu olamaz. Bu açıdan baktığımızda tartışmasız bir şekilde tercih edilen su muhafaza depolarıdır.

Bu cins depoların tercih edilmesindeki en büyük etkenlerden biride yer tasarrufu sağlamasıdır. Planlanan su deposu, çok rahat bir şekilde konulacak alana uyumlanabilmektedir. Su kullanımının yoğun olduğu yerlerde su deposu oluşturmak çok akıllıca bir yaklaşımdır. Alanınızın dar ve kullanışsız olduğunu düşünseniz dahi bilgisayar teknolojisi ile tasarlanan bu depolar kolayca kendine yer edinecektir. Su depoları tek tek itina ile taşındıktan sonra güvenle montajlanmaktadır. Özellikle taşınma esnasında kaza ve darbelerin olmaması açısından bu tarz bir uygulama oldukça büyük avantajdır. Depolar sizin alanınıza girene dek özenle korunmaktadır. İtinalı bir firma aracılığı ile kurulacak su deposu sizi uzun yıllar idare edecektir. Günümüz şartlarında susuz kalma riski ile karşı karşıya kalmışken depolar kurtarıcı niteliktedir.

Modüler su deposu yapısı gereği parça şeklinde oluşturup montajlanması sonucu tamamlanmaktadır. Bu açıdan baktığımızda depoyu oluşturan en önemli unsur montajlama aşamasıdır. İsteğinize bağlı olaraktan depo boyutunu seçmeniz mümkünüdür. Kurulacak alana göre en verimli şekilde oluşturulacak deponuz suyunuzu güvenle koruyacaktır.

Montaj yapıldıktan sonra mutlaka, kalite kontrolü uzmanlar tarafından sağlanmalıdır. Çünkü suyun depolanmasından sonra eğer montajda bir sıkıntı varsa sızdırma kaçınılmazdır. Modüler su deposu kurulduktan sonra en önem arz eden konu suyun sızıp sızmadığıdır. Eğer herhangi bir sorun yoksa depoyu güvenle kullanmaya başlayabilirsiniz. Depo hazırlanıp, kurulduktan sonra mutlaka bakım ve onarımları belirtilen aralıklar içerisinde yapılmalıdır. Çünkü bakım ve onarım deponun daha verimli olarak işlevini sağlar. Su deponuzda herhangi bir sorun varsa çok rahat bir şeklide sorunlu bölge değiştirilip onarılabilmektedir. Tekli parçaların birbirine geçirilerek monte edilmesi ile güçlü bir su deposu elde edilmesi onarım esnasında işleri oldukça kolay hale getirir. Yeni bir depo almak yerine bir parçanın onarılarak sağlamlaştırılması hem iş yükünü hafifledir hem de maddi açıdan büyük tasarruf sağlar.


Modüler Depo

Her parçası ayrı üretilen ve montajı depo sisteminin kurulacağı yerde yapılabilen depo çeşididir. Kaynak işlemi gerektirmeyen modüler depo çeşitleri, cıvatalarla birleştirilmektedir. Modüler depolar paslanmaz özellikli oluşu, basınca karşı dayanıklılığı, sıvı sızdırmaz özelliği, hava koşullarına karşı izolasyon sağlaması, sağlık standartlarına uygunluğu, pratik kurulumu, bakım ve onarım kolaylığı gibi özellikleri ile büyük avantaj sağlamaktadır.

Günümüze doğal kaynakların bilinçsizce kullanımı, küresel ısınma, doğal alanların ve kaynakların yok olması, iklim krizi gibi birçok nedenden ötürü su kaynaklarıyla ilgili olarak yetersizlik yaşamaktayız. Özellikle görece az yağış alan ve kurak iklimi olan yerlerde su krizleri giderek artmakta ve insan sağlığını etkilediği kadar üretim, tarım, hayvancılık gibi sektörel etkileri de olmaktadır. Kaynak yetersizliği ile beraber yaz aylarında ve sıcak havalarda da hatırı sayılır oranda planlı su kesintileri olabilmektedir. Hem su kaynaklarının etkili kullanılması hem de su kesintileri esnasında çeşitli ölçekteki su ihtiyaçlarının giderilebilmesi için su deposu sistemleri elverişli, ekonomik, sağlıklı ve pratik bir çözümdür. Su depolama mantığı temelde suyun kapalı bir sistemde ve uygun hijyen koşullarında saklanmasını ve kullanılmasını sağlayan bir sistem bütünüdür. Su deposu sistemlerinin kullanılması sayesinde su kesintilerinde hanelerin kullanımına, imalat işlemlerine, tarım ve hayvancılık işlemleri için kesintisiz su sağlanabilmekte bu sayede daha verimli bir kaynak kullanımı gerçekleşmektedir.

Su deposu çeşitleri kullanım amacı ve alanına göre değişik boyut, malzeme ve sistem özellikleri ile piyasada bulunmaktadır. Kullanıcıların ihtiyaçlarına göre dikey, yatay şeklinde toprak altı veya toprak üstü özellikli olarak çatı veya bodrum gibi alanlarda kullanılmaya elverişli malzeme ve sistemlerden üretilebilmektedir. Su deposu sistemleri kurulacağı yere ve amaca göre modüler veya sabit olabilecek şekilde; paslanmaz çelik, demir, betonarme, plastik, fiberglas, galvaniz depo şeklinde çeşitleri bulunmaktadır. Her bir depo çeşidinin imalat tekniği ve belirli TSE standartlarına uygunluğu gerçekleştirilmektedir. Ancak insan sağlığı açısından en uygun su deposu çeşitleri polyester ve polietilen su depolarıdır.


Karavan Su Deposu

Hacim ve kullanım alanı olarak kısıtlı yerler için temiz su ve pis su atıklarının depolanmasında kullanılan depolama yöntemi karavan su deposu ile gerçekleşmektedir. Özellikle karavan ve benzeri alanlarda kullanılan bu depolar, kullanım amacı olarak kullanışlı bir çözüm sunmaktadır. Kullanım kapasitesine göre özel olarak üretilebildiği gibi hazır üretim ürünler de tercih edilebilmektedir. İster karavan üstüne, ister alt bölüme uygulansın her şekilde karavan tipi su deposu imalatı yapılabilmektedir.


Karavan Atık Su Deposu 

Karavan atık su deposu amacına göre iki çeşitte üretilmektedir. Tekrar kullanılacaksa; mutfak, banyo ve tuvalet gibi alanlarda arıtılarak tekrar kullanılmak üzere biriktirilen su depolarıdır.Tekrar kullanım sağlanmayacaksa sadece atık su depolama amacıyla imalatı yapılan bir tür depodur.

Atık su deposu isminden de anlaşılacağı üzere kullanılmış pis suyun hareket halindeki karavanla seyahat ederken kamp alanları ve yollara dökülmemesi için üretilmiş depolardır. Farklı malzemelerden farklı kalite ve ebatlarda üretilmektedir. Atık su deposu konusunda karavanlarına taktırmak isteyenlerin en çok dikkat etmesi gereken mutfak ve tuvalet atık su deposunun birbirine karışmasının engellenmesidir. Aksi taktirde konforu olumsuz etkileyecek bu durum, mutfağınızda yemek yaparken musluk lavabosundan pis koku gelmesine sebep olacaktır. Karavan atık su deposu ve tekne atık su deposu gibi hareketli taşıtlar için ürettiğimiz artık su deposu çeşitleri, özellikleri ve fiyatlarıyla ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Su Deposu Fiyatları

Su depoları kullanıcı tercihi, malzeme seçimi, depo boyutu ile şekli ve tonaj hacmi açısından ayrılmaktadır. Kullanıcıların su deposu tercihi bazen konut tipi ve az tonajlı olabilecekken bazı durumlarda imalat tesisi, site veya apartman kullanımı için daha fazla tonajlı olacak şekilde depo tercih edilebilmektedir. Aynı zamanda su depoları toprak üstü ve toprak altı olarak da konumlandırılabildiği için bu tercih de yine kullanıcı ihtiyacına göre şekillenmektedir. Tonluk su deposu, toprak altı ve toprak üstü depo kullanımlarında hidrofor ve dalgıç tipi pompa kullanımı gerçekleşeceğinden dolayı bu tercih de depo fiyatları hakkında bazı maliyet kalemlerini değiştirebilmektedir.

Belirtilen su deposu çeşitleri su deposu fiyatları skalasını değiştiren niteliklerdir. Örneğin 10 tonajlı yatay, galvaniz su deposunun fiyatı ile 5 tonluk dikey plastik su deposunun fiyatı aynı olmayacaktır. Çünkü her iki su deposunun da sistem gereksinimleri, hidrofor seçimi, sistem kurulumu, depo imalatı veya kapalı/açık sistem gereksinimleri değişkenlik arz edecektir. Bu nedenle her iki su deposu fiyatları da birbirinden farklı olacaktır. Su depolarının maliyet kalemlerine ayrıca montaj ve nakliye hizmetleri de eklendiğinde fiyat aralığı değişebilmektedir. Bu nedenle su deposu ihtiyaçlarınız için su deposunun kullanım amacı, kurulacağı alan, depo boyut ve tonaj tercihi ile birlikte sistem gereksinimlerinin dahil edilerek üretici firmalardan fiyat alınması tavsiye edilmektedir. 

Aşağıda tonluk su deposu olarak liste verilmiştir fakat istenilen tonaja göre de su deposu üretimi yapılmaktadır. Örneğin 1 tonluk su deposu ya da 500 tonluk ve üzeri su depoları da üretilmektedir.


Endüstriyel Su Arıtma

Su vazgeçilmez kaynağımızdır. Gerek normal yaşamda gerek endüstriyel yaşamda suyun önemi büyüktür. Endüstriyel su arıtma cihazları sayesinde insan sağlığı ve çevre ciddi anlamda korunmaktadır. Özellikle endüstriyel suların arıtılmadan doğaya geri dönüşü çok acımasız olmaktadır. Sanayide oluşan kimyasal atık suların insan sağlığına ve çevreye zarar vermemesi adına mutlaka temizlenmesi ve arındırılması gerekir. Özellikle fabrikalar kirli sularını dönüştürmede oldukça duyarlı olmalıdır. Arıtılmamış sular insan hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Kirli atık sular çocuk felci, kolera, dizanteri, hepatit gibi sonucu ağır hastalıklara sebebiyet vermektedir. Ayrıca sadece insan değil tüm canlılara ve doğaya da oldukça zarar veren bu atık sular sebebiyle tehlike ile burun buruna kalmaktayız.

Endüstriyel Su Arıtma sağlık ve hijyen bakımından çok önemlidir. Sağlık koşullarına uygun olarak arıtılan sular çevre dostu olarak hizmet vermektedir. Temizlenen sular sayesinde sularımız berrak, topraklarımız daha verimli hale gelir. İnsan vücudunun yüzde yetmişi suyla kaplıdır. Bedeni su ile güçlü kılar, su ile temizleriz. Sebze ve meyvelerimizi su ile filizlendirir yine beslediği topraktan su ile arındırırız. Ne kadar temiz olursa sağlığımıza faydası o kadar çoktur. Zetaş olarak 1996 yılından bu yana insan sağlığına değer vererek bütün çalışmalarımızı hijyen kuralları çerçevesinde sağladık. Bugün endüstriyel su arıtmada tercih edilmemizin en önemli sebebi sağlık koşullarına uygun içerikte cihazlar temin etmemizdir. Suyun insanlara en iyi şekilde hizmet etmesi temel ilkelerimiz arasında yer almaktadır.


Uzun süreli hane kullanımı, site, apartman ya da küçük ölçekli imalat tercihleri için kullanılabilen 5 tonluk su deposu dikey ve yatak olarak üretilebilmektedir. Toprak altı ve toprak üstü kullanım için uygulanabilen bu depo türü, renk tercihinde ise kullanıcı seçimine göre özel olarak üretilebilmektedir. Paslanmaz çelikten ya da polietilen gibi ham maddelerden de imalatı mümkün olan su deposu gıda tüketim sertifikasyonlarına uygun oluşu ile hemen her alanda tercih edilebilmektedir.

Kullanıcı tercihine uygun olarak malzeme, boyut, şekil ve kullanılacak pompa özellikli depoların belirlenmesinden sonra deponun nakliye ve montaj hizmetleri ile ilgili olarak deponun imalat işlemleri gerçekleştirilmektedir. 5 tonluk su deposu fiyatları ücretsiz teklif almak için formu doldurmanız yeterlidir.


Su depoları kullanım amaçlarına göre tonaj hacmi açısından bazı çeşitlere ayrılmaktadır. 10 tonluk su depoları polyester ve polietilen malzeme menşeili olarak temelde iki çeşidi bulunmaktadır. Farklı ham maddeden üretilmiş 10 tonluk su depoları da vardır. Renk seçeneklerinde ise genellikle mavi ve beyaz renkler mevcuttur, ancak kullanıcının isteğine uygun olarak renk tercihleri yapmak mümkündür. Paslanmaz, yosun tutmaz ve zararlı mikro-organizmaların üremesine imkan tanımaz özellikleri ile birlikte gıda tüzüğüne de uygun olarak üretilmektedir. Bu nedenle yerleşim ve konut iskanları için rahatlıkla kullanılmaktadır. Aynı zamanda endüstriyel üretim hacmine göre de sanayi alanında kullanımı tercih edilebilmektedir.

10 tonluk su deposu; yatay, dikey tercihlerine ek olarak silindirik ya da dikdörtgen şekillerinde kullanıcı tercihine sunulmaktadır. Su depoları, kullanıcı tercihine göre toprak altında ve toprak üstünde kullanılabilmektedir. Toprak altında kullanım, yerden tasarruf sağlanabileceği gibi depolanan suyun hava şartlarına karşı korunmasını da sağlar. Toprak altı ve toprak üstü rahatlıkla kullanılabilen bu depolar için hidrofor çıkışlı ve dalgıç pompa devridaim sistemi rahatlıkla kullanılabilmektedir. Özel tonajlı olabilecek bu depolama sistemi için de nakliye ve montaj hizmetleri imalatçı formalar tarafından sunulmaktadır.


Prizmatik, silindirik veya dikdörtgen olmak üzere yatay ve dikey şekillerde üretilebilen 20 tonluk su deposu malzeme özelliği açısından paslanmaz ve polietilen nitelikte olabilmektedir. Polietilen malzeme tercihi için müşteri isteğine bağlı olarak mavi, beyaz, gri, turuncu veya sarı gibi değişik renklerde imalat imkanı mümkündür.

Bu tonaj oranına benzer yüksek tonajlı su depoları genellikle imalat sanayinde, gıda ve tarımsal üretim tesislerinde kullanılmaktadır. Suyun yosun tutmaması, gıda ürünlerine uygun sertifikasyon özelliklerine sahip olması, rahat temizlenebilmesi ve dalgıç tipi ile hidrofor çıkışlı çalışma prensibine uygun oluşu ile toprak altı ve toprak üstü kullanıma uygun bir depo türüdür. Özel tonajlı olarak tercih edilebilen bu depolar için nakliyat ve montaj hizmetleri de sunulmaktadır.
Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.