Gösterilen: 1 ile 1 arası, toplam: 1 (1 Sayfa)Nehir Suyu Arıtma Sistemleri

Nehir suyu, sulama, besleme buhar kazanları veya diğerleri gibi endüstriyel kullanım için uygun olmayan tuzluluk düzeyi, sertlik düzeyi, toplam askıda katı madde, organik madde ve yosun içerir. Nehir suyu arıtma sistemleri bir dizi süreç gerektirmektedir. Örneğin,


Yıldan yıla dünya nüfusu arttıkça, güvenli ve temiz suya duyulan ihtiyaç da artmaktadır.Bugün nehir suyu insan tüketimi için ana kaynaktır. Ancak nehir suyu içilmeden önce mutlaka arıtma ve dezenfeksiyon işlemleri gerektirmektedir. Bu ise ancak nehir suyu arıtma sistemleri ile sağlanmaktadır. Çünkü nehir suyu çoğu zaman yüksek oranda organik madde içerir ya da çevreden endüstriyel atık su ile kirlenmiş olabilir. Nehir suyu arıtma sistemleri genel olarak, şebeke suyuna ulaşması pratik olmayan, şantiye alanları, geçici yerleşim alanları, askeri kamplar, topraksız seracılık faaliyetleri, bazen de köy ve beldelerin su ihtiyacını karşılamak için kurulmaktadır. Arıtma sistemleri ile nehir suyu, şebeke suyu kalitesine gelir ve içme suyu veya kullanma suyu olarak tüketilebilir.
Su Arıtma Sistemleri

Yüzey suları, biraz da bulunduğu bölgenin özelliklerine bağlı olarak, çok çeşitli ve boyutlarda kirletici parçacıklar içermektedir. Bu güçlüğü etkili bir şekilde aşmak için su arıtma sistemleri kullanılmaktadır. Bu sistemlerin filtreleme üniteleri, duruma göre hem kaba hem de ince otomatik filtreler olmaktadır. Bu sistemlerde tortu oluşumu ve buna bağlı verimlilik kaybı, ısı eşanjörlerinde, su giriş çıkış basıncını değiştirmekte kullanılan parçalarda, contalarda, iyon değişim sistemlerinde, membranlarda ve diğer hassas ekipmanda problemlere neden olmaktadır. Genelde kendi kendini temizleyen otomatik filtreler kullanılarak, suda asılı partiküller tutulmakta ve böylece kesintisiz bir çalışma düzeni sağlanmaktadır.

İçme suyu kaynaklarının giderek tükenmekte olması, maliyetinin yüksek olması, suyun her zaman mevcut olmaması ve giderek daha fazla suya ihtiyaç duyulması yüzünden arıtılmış yüzey suyu kullanılmaktadır. Bunun için de yüzey sularının su kalitesine ulaşmadan önce arıtılması gerekmektedir. Genel olarak yüzey suları yüksek oranda askıda katı madde içermektedir. Ayrıca içeriğinde bakteri, yosun ve organik maddeler bulunmaktadır.

Esas olarak su arıtma sistemleri yüzey sularını arıtmak için yaygın olarak iki yöntem uygulamaktadır: geleneksel artırma yöntemleri ve ultrafiltrasyon teknolojisi. Geleneksel artırma yöntemleri, pıhtılaşma veya topaklanma, çökeltme veya çözünmüş hava flotasyonu, kum filtrasyonu, aktif karbon adsorpsiyonu ve dezenfeksiyon gibi yöntemlerdir. Ultrafiltrasyon teknolojisi ise daha gelişmiş bir yöntemdir ve ihtiyaca göre tasarlanmakta ve kurulmaktadır. Ultrafiltrasyon tesisleri, yüzey veya yeraltı sularını, askıda katı maddelerden ve bakteri, virüs, protozoa, mikrop ve larva gibi çeşitli mikroorganizmalardan arındırmak için kullanılmaktadır. Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.