SS304 Paslanmaz Çelik

SS304 Paslanmaz Çelik

5.475,00 TL 
 33.750,00 TL
SS316 Paslanmaz Çelik

SS316 Paslanmaz Çelik

4.050,00 TL 
 25.500,00 TL
ST-37 Karbon Çelik (Epoksi Boyal

ST-37 Karbon Çelik (Epoksi Boyal

1.980,00 TL 
 9.900,00 TL
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)Filtrasyon Sistemleri

Filtrasyon Sistemleri; suyun içerisinde bulunabilecek partikülleri, katı maddeleri, kötü koku ve tatları uzaklaştıran, kullanma suyu, içme suyu, deniz suyu, içme suyu özelinde kullanılabilecek sistemlerdir. Suyunuz belirli mikron hassasiyetinde arıtımını yaparak, askıdaki katı maddelerin tutulmasında en etkili yöntemdir. Su içerisinde bulunan tortu ve bulanıklığın sebebi askıdaki katı partiküllerdir, kaynağı çamur, çöken tuzlar ve kumdur. Farklı boyutlarda olan bu maddeler suda asılı şekilde bulunur. Bulundukları ortamda dibe çöker ve ısı transferini güçleştirir, sistemlerin tıkanmasına sebep olurlar. Kötü tat ve koku oluşumuna sebep olan alg, bakteri, yosun gibi organizmaların çürüyerek ayrışması sonucu oluşur ve suda istenmeyen tat ve kokuya neden olurlar. Filtrasyon sistemleri bu gibi olumsuzlukları ortadan kaldırır. İkinci bir görevleri de kendisinden sonra gelen sistemi korumasıdır. Filtrasyonu iyi olan bir sistemde diğer arıtma filtrelerine hareket edecek yükü minumum seviyeye indireceği için ekipmanların ömrünü uzatmış ve verimliliği arttırmış oluruz. Filtrasyon sistemleri, kullanıcının beklentisine göre çeşitli hızlar ve kapasitelerde en uygun çözümü sağlamaktadır. İyi yataklanmış ve yüzey hızı kirlilik yüküne uygun seçilmiş bir filtrasyon sistemi hassasiyeti 15 – 20 mikronun altında olacaktır. Yüksek basınç altında filtrasyon yapılması ile birlikte yapılan işlemlerle farklı sular ayrıştırılır ve sonucunda temiz suya ulaşılmış olur. Farklı kademelerden ve sistemlerden geçen su filtrasyon sayesinde kullanılabilir, kokusuz ve katı partiküllerden arınmış duruma gelir. Filtrasyon sistemleri 'nin çeşitli türleri vardır; mekanik filtrasyon, sudaki büyük parçacıkları ayırmak için elek veya disk filtreleri veya ön filtreler kullanılır, ikinci olarak iyon değişimi yöntemi, suyu yumuşatmak için kullanılır, üçüncü yöntem ters ozmoz, su bakteri ve virüslerden uzaklaştırılır, en iyi filtrasyon yöntemlerinden biridir, diğerleri biyolojik, fiziksel ve kimyasal , elektriksel yöntemlerdir.


Seperatör Filtre

Seperatör filtre, suda bulunan büyük ve iri partiküllerin, milin ve kumun filtrede oluşturulan santrifüj kuvvetinden yararlanılarak sudan ayrıştırılması amacıyla kullanılmaktadır. Filtre içerisinde dairesel bir yapı çizerek ilerleyen suyun yoğunluğu yüksek katı partiküller, filtrenin dış duvarına vurarak savrulurlar. Bu şekilde momentini kaybeden katı partiküller filtrenin alt yüzeyine çökerler ve tabandaki bu partiküller belirli zaman aralıklarında manuel veya otomatik olarak deşarj edilerek uzaklaştırılırlar. Seperatör filtre 'nin en büyük özelliği içerisinde kum vb. hiçbir malzemenin bulunmamasıdır. Bu sebepten filtre hiç tıkanmayacaktır. Son derece ekonomik yapıda olan seperatör filtreler bu özelliklerinden dolayı yaygın olarak kullanılırlar. Bu filtreler 75-80 mikron aralığında bir filtrasyon özelliğine sahiptir. Kolay temizlenebilir, basınç kaybı yaratmaz, bakımı kolaydır yedek parçaya ihtiyacı yoktur, içerisinde hareketli parça barındırmaz, su debisini azaltmaz ve kendini temizleme esnasında suyu kesmez ve kesintisiz yirmi dört saat devamlı su üretebilir. Paslanmaz çelik, karbon çelikten imal edilen veya epoksi boyalı karbon çelik gövdeden yapılabilen, kullanım ihtiyacına ve istenilen debilere göre özel tasarımlar da alternatif seçenekleri vardır. Seperatör filtreler dünya üzerinde ve ülkemizde yaygın olarak kullanılmaktadır. Genel olarak tuz, kimya, gıda, maden, tekstil, seramik ve cam, çimento, orman ürünleri sanayinde, sulama kanallarında, soğutma kulelerinde, barajlarda, balık çiftliklerinde , tarım ve hayvancılık sektöründe, Hes projelerinde anlaşılacağı üzere suyun olduğu tüm sistemlerde kullanılmaktadır.


Seperatör Filtre Çalışma Prensibi

Santrifüj esasına dayalı çalışan seperatör filtreler, suyun veya herhangi bir sıvının içerisindeki farklı özgül ağırlıklarındaki maddeleri tutar ve dışarıya blöf eder. Seperatör Filtre çalışma prensibi olarak; sıvı spiral bir şekilde tanjantsal hareketler çizerek boru bağlantısıyla seperatör'ün içerisine girer. Filtrenin içerisine giren sıvı içerisinde bulundurduğu katı parçacıkları filtrenin iç yan duvarlarına doğru hareket etmesiyle katı parçacıklar aşağı doğru iner. Sıvının geri kaçmasını önleyen diyafram plakanın kenarlarından geçerek parçacık toplama haznesine iner. Burada bulunan sistem sayesinde üst tarafa tekrar çıkması önlenir. Bu parçacıklar daha sonra manuel veya elektrikli aktuatörlü vana sayesinde otomatik olarak blöf edilir. Bu sistem ters yıkama gerektirmez, devamlı üretim devam eder. Otomatik sistemlerde genellikle maksimum 10 watt enerji tükettiğinden elektrikten de maksimum tasarruf sağlanmaktadır.

Suda bulunan katı partikül parçacıkları uzaklaştırmak için kullanılan etkili ve en basit yöntemlerden bir tanesidir. Su, filtre içinde dairesel bir şekilde yol izleyerek yoğunluğu yüksek katı tanecikleri tabana çöktürür.


Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.