Mobil RO Sistemleri

Mobil RO Sistemleri

Reverse Osmosis (Osmoz) Mobil Su Arıtma Sistemi..

Fiyat Sorunuz
Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)Sanayi Tipi Su Arıtma

Su arıtma sistemleri günlük hayatımızın bir parçası. Farklı alanlarda aynı kullanım amacına yönelik olarak geliştirilen sistemlerinde çeşitliliği oldukça fazla. Sanayi tipi su arıtma sistemleri de bunlardan biri. Adından da anlaşılacağı üzere sistem, fazla miktarda suyu arıtıp içilebilir hale getirmek için tasarlanmıştır. Günümüzde neredeyse büyük ölçekli tüm işletmelerde bulunmaktadır. Ev tipi kullanıma yönelik sistemlere göre daha yüksek kapasiteye sahip olduğu için, sanayi tipi su arıtma sistemleri diye adlandırılıyor. Sanayi, fabrika ve site gibi yerlerde insan nüfusu ile su tüketimine göre uygun cihaz belirlenerek sistemi verimli şekilde kullanmak mümkündür. Su tüketiminin fazla olduğu alanlarda fonksiyonel şekilde kullanılabilecek özelliktedir. 

Sanayi tipi su arıtma sistemlerinin kapsamı hayli geniştir. Sistemin kullanımı da kurulumu da ileri derecede teknik bilgi gerektirir. Bu nedenle montaj ve kurulumu mesleki bilgisi yüksek olan kişiler tarafından yapılmalıdır. Sistem, işletmelerdeki şebeke suyunu daha sağlıklı hale getirmek için kullanıldığı gibi, fabrikalardan çıkan atık suyun çevre kirliliğine sebep olmaması için gerekli arıtma işlevini de karşılamaktadır. Bilindiği üzere işletmelerin faaliyet alanlarına göre oluşan atık sular, şehir kanalizasyonuna aktarılıyor. Ancak bu esnada su içindeki kimyasallar gerekli arıtma işleminden geçmezse, insan ve çevre sağlığını ileri boyutta tehdit edici bir faktör haline geliyor. Sanayi tipi su arıtma sistemleri, bu noktada en önemli işlevi karşılıyor. Ancak sistemin verimli şekilde kullanılabilmesi için, alanında uzman kişiler tarafından detaylı fizibilite aşaması şarttır. Çünkü sistem, işletmenin hizmet koluna göre su kirliliğinin derecesine bağlı olarak belirlenir. Öncelikle atık sudan numune alınır, suyun kirlilik derecesi belirlenir. 

İşletmelere uygulanacak sistem belirlendikten sonra, yasalara uygun hizmet için gerekli resmi başvurular yapılır. Projelendirme sonrası yönetmeliklere uygun şekilde kurulan sistem, verimli şekilde kullanılmış olur. Fonksiyonel özellikteki sanayi tipi su arıtma sistemi kullanan işletmeler, doğal yaşamı korumak adına en büyük adımı atmış olur. Atık su artıma sistemi kullanmak kadar, doğru sistemi kullanmak da önemlidir. Temelde su arıtma olarak aynı işleve yönelik olsa da ihtiyaçlara göre ürün çeşitliliği çok fazladır. Endüstriyel faaliyetlerde hizmet alanı ne olursa olsun çevreyi korumak temel amaçtır. İşletmelerin, çevre kirliliğine sebep olacak atık sular için arıtma sistemi kullanması zorunludur. Ancak oldukça detaylı bir konu olduğundan ve ihtiyaçlara göre hizmet gerektirdiğinden doğru sistemi kullanmak büyük önem taşımaktadır. Tesisin hizmet alanı, suyun kirlilik türü ve seviyesi, üretimde kullanılan malzemenin kalitesi, amacına uygun sanayi tipi su arıtma sistemi kullanmak için göz önünde bulundurulan noktalardır. 

Su arıtma cihazları konusunda her kurum için farklı bir ürün tasarımı gerekir. Suyun pH değerinin dengelenmesi, ağır metallerden arındırılması ve tuzun giderilmesi için özel teknolojiler kullanılarak tasarlanan sistem, işletme faaliyetlerini büyük ölçüde kolaylaştırır. 


Ters Osmoz Su Arıtma

Endüstriyel su artıma deyince, yüzey suyunu ya da atık suyu birtakım kimyasallardan arındırma işlemi gelir. Ancak bu işlevin gerektiği gibi yerine getirilmesinin, profesyonel bir sistemle gerçekleştirilebileceğini bilmek gerekir. Ters osmoz su artıma teknolojisi, temiz su elde etmek adına kullanılabilecek en güvenilir yöntemdir. Bu yöntem, şebeke suyunda bulunan çeşitli kimyasal ve mikrobiyolojik kirliliği ortadan kaldırıcı bir filtreleme tekniğidir. Sistem, ağır metalleri sudan uzaklaştırmak için en etkili teknolojidir. Bu yöntem ile suya herhangi bir kimyasal müdahalede bulunulmaz. Sadece fiziksel işlem kullanılarak yapılan arıtma işlemi sayesinde temiz ve sağlıklı su elde edilmektedir. 

Ters osmoz su arıtma tekniği kullanılarak yapılan arıtma işleminde su, içeriğindeki ağır bileşenlerden tamamen arınmış olur. Gıda sektörü başta olmak üzere hijyen ve sağlık olgusuna ekstra önem verilen sektörlerde yaygın olarak kullanılan filtrasyon işlemidir. İlk olarak ABD’de başlayan ve daha çok gemilerde temiz içme suyu elde etmek için kullanılan yöntem, günümüz teknolojinde hayatın her alanında yaygın olarak kullanılmaktadır. Ters osmoz su arıtma tekniği demek, ileri bir filtreleme tekniği demek. Kökeni binlerce yıl öncesine dayanan sistem ile su en doğal şekilde arıtılmaktadır. Sistem, şehir içi su dağıtımında evlerde kullanım için en iyi arıtma alternatifidir. Gözenekli filtresi sayesinde sudaki en sert kimyasalların geçişine izin vermeyecek özellikte geliştirilmiştir. Bu sayede içme suyunun kalitesi arttırılır, maliyeti düşürülür. Daha düşük maliyetlerle en sağlıklı suyu tüketmek, kullanıcılar için de büyük bir avantajdır. Gerek klasik evlerdeki mutfak lavabolarında gerekse büyük işletmelerde kullanılabilecek sistemin büyüklüğü, kullanım alanına göre belirlenmektedir. 

Sudaki safsızlıkları en etkili şekilde giderme tekniği olan ters osmoz su arıtma yöntemi, tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en çok kullanılan artıma sistemidir. Yöntemin etkili olmasında temel nokta, membran filtre kullanarak arıtma yapmasıdır. Bu sayede su ve yararlı vitaminler filtreden geçebilirken, ağır metallerin geçişine izin verilmez. Osmoz, suyun az yoğun ortamdan çok yoğun ortama emilme sürecini ifade eder. Ters osmoz ise, yüksek basınç sistemi kullanılarak sürecin tamamen tersine döndürülmesi ve çok yoğun ortamdan sağlıklı ve temiz su ayrıştırması yapmak demektir. 

Reverse Osmosis

İnsan sağlığına en uygun su kullanımı sağlayan, en hassas ve temiz arıtma sistemlerinden olan reverse osmosis şebeke sularında yer alan kimyasal, mikro-organizma veya fiziksel bileşenleri sudan ayrıştırmada kullanılmaktadır. Dünyada ilk olarak Amerika’da üretilen reverse osmosis su arıtma sistemi, osmoz aşaması ile basınç desteği kullanılarak suyun az yoğunlukta olduğu alandan yoğunluğunun çok olduğu alana geçiş işlemi ile başlar. Basınçla desteklenen su, mebran filtreye yöneltilir. Mebran filtreden geçiş esnasında su içerisindeki katı veya zararlı bileşenlerden ayrışmaktadır. Filtreleme esnasında zararlı bileşenler konsantre halde atık hale gelir ve sistemden atılır. Ters osmoz sistemi ile göz ile görülemeyen bileşenlerin ayrıştırılmasının yanında sudaki kireç ve rahatsız edici kokular da rahatlıkla giderilebilmektedir.

En doğal arıtma sistemi olarak tanımlanan ters osmoz arıtma sistemi ev kullanımına uygun olduğu kadar medikal, kimyasal, tarımsal üretim ve faaliyetlerde rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ters osmoz ile su çeşitli bileşenlerden arınarak içilebilir hale gelmekte, sudaki iyi mineraller kötü olanlardan ayrıştırılmakta, arıtma sistemi ise modüler ve tümleşik bir sistem olduğu için kolay montaj edilebilmektedir.


Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2022 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.