DAF Ünitesi

DAF Ünitesi

Çözünmüş Hava Yüzdürme..

Fiyat Sorunuz
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)Yağ Tutucu

Atık suyun içinde bulunan bitkisel, hayvansal ve gres yağlar, atık su tesisatına gitmeden önceki ayrıştırılma işlemidir. Yağ tutucu, yağ ayırıcı ve yağ kapanı gibi isimlere sahiptir. Kullanılacağı yere göre ( yer üstü veya yer altı ) monte edilebilmektedir.

Gres Yağ Nedir? 

Madeni yağlara göre daha katı bir yapıya sahip olan yağ çeşididir.  Gres yağ, suda tamamen çözülmez ve yoğunluğu fazla olan ( sabunlaşan ) bitki ve hayvan kaynaklı maddelerdir.

Not: Mutfak atık su haricinde kanalizasyon ve yağmur suları kesinlikle yağ ayırıcılara bağlanmamalıdır.

Ayrıştırmanın Önemi : Yapılan üretim sırasında yağların atık suya gönderilmesi halinde, bütün tesisatın tıkanması kaçınılmazdır. Yağların atık su tesisatında arıtılmadan borulara gitmesi durumunda boru çeperlerinde yapışmaya başlayarak tesisin çalışması olumsuz etkilenir ve işletmedeki maliyet artar. Bu sebeple yağların atık sudan ayrıştırılması önemlidir. Ayrıca çöp öğütücülerinden çıkan atık su hiçbir zaman doğrudan yağ tutucu 'ya bağlanmamalıdır. Önce katı atık tutucudan geçmeli, katı partiküller olmadığından emin olduktan sonra yağ ayırıcı 'ya bağlanmalıdır.


Yağ Ayırıcı Nerelerde Kullanılır?

- Oto yıkama ve tamir servisleri

- Kafeteryalar

- Oteller

- Okullar

- Hastaneler

- Yemek üretim tesisleri

- Süt işletme tesisleri

- Et işletme tesisleri

- Endüstriyel tesisler

- Üretimde yağ kullanılan tesisler

- Arıtma tesisleri


Yağ Ayırıcı Seçerken ; Kullanılacağı yer, Maksimum atık su debisi, tercih edilen temizleme yöntemleri ve montajlanacak bölge önemlidir.


Toplanan yağlar ne yapılıyor? 

Yağ ayırıcı 'dan ayrışan yağlar yeniden değerlendirilerek dönüştürülmektedir. Bu şekilde hem çevre kirliliği önlenmiş, hem de ekonomik olarak geri dönüşüm sağlanmış oluyor.Zetaş Kimya Sanayi Ltd. Şti. | Modüler Su Depoları ve Su Arıtma Sistemleri © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır.


Güvenli Ödeme


Bu Site AnkaraNetwork
Bilişim Hizmetleri Tarafından Yapılmıştır.